PABO Lesidee Lesvoorbereiding
Handige links:
Je bent hier:  Home Lesidee

Zoek Lessen

Groep :
Leergebied :
Thema :
Onderwerp :
 

ShareThis

Follow me

Iedere week nieuwe lessen via twitter!

Follow JaJuf on Twitter

 

Abonneer op nieuwsbrief

Gescheiden onderwijs

Gescheiden onderwijs voor jongen en meisjes, wat vind jij?
 

Who's Online

We hebben 57 gasten online
 Op vakantie PDF
Onderwerp : Spreekvaardigheid vergroten, iets kunnen omschrijven, van een omschrijving kunnen achterhalen wat iets is
Leergebied :
Taal Thema :  Zomer
Groep :  1   2 
Auteur : Administrator

Les

Beginsituatie (algemeen en specifiek)
 
Er is al eens uitgebreid gesproken over op vakantie gaan. Ze hebben nog nooit gewerkt met een voeldoos.
Motivering
Het is bijna zomervakantie en het onderwerp vakantie komt regelmatig naar voren in de kring. Ik wil daar nu een les aan koppelen.
 
Leerdoelen (voor leerlingen)
Spreekvaardigheid vergroten, iets kunnen omschrijven, van een omschrijving kunnen achterhalen wat iets is.
 
 
 
Leerdoelen voor jezelf (denk aan semesterdoelen en vakspecifieke doelen)
Een les gestructureerd kunnen brengen. Rust in de groep handhaven.
Kring gesprek leiden
 
Oefenen kringgesprek
 
 
Activiteiten om eigen leerdoelen te bereiken
Les goed voorbereiden.
 
Leermiddelen
Koffer met allerlei spulletjes erin.
 
 
 
 
 

 

 

 

Lesopzet (inleiding; kern [instructie, opdracht, spel, hoekenwerk, uitleg, gesprek,etc.];evaluatie) (klassikaal,groepen, individueel)
10 min
 
 
 
 
 
 
 
10 min
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10 min
 
Inleiding:
Ik ga met de kinderen in de kring zitten. Als iedereen zit, loop ik naar de gang zet mijn hoedje op en neem de koffer mee naar binnen. Ik roep, ik ga op vakantie!
 
Ik begin een gesprek over de vakantie. Wie gaat er op vakantie? Waar naar toe? Wat neem je allemaal mee?
 
Willen jullie weten wat ik allemaal mee neem? Nou, dat zit allemaal in deze koffer.
 
Kern:
Ik ga zitten met de koffer op mijn schoot. Ik maak de koffer open en neem een voorwerp in mijn hand. Ik laat het niet aan de kinderen zien, maar omschrijf wat ik voel. De kinderen mogen raden wat het is. Als het te moeilijk is om te raden geef ik een paar aanwijzingen, zoals, wat je ermee kunt doen etc.
 
Als ik zo een paar voorwerpen heb gehad, mag iemand anders komen voelen en omschrijven wat hij voelt. De anderen mogen dan raden wat hij in zijn hand heeft.
 
Als dit te lastig is, dan mogen de kinderen in de kring zien wat het kind voelt, en dan kunnen zij aanwijzingen geven. En dan moet de voeler raden wat het is.
 
Zo ga ik een tijdje door, totdat de spanningsboog aan het verslappen gaat.
 
Slot:
Als afsluiting wil ik het spelletje doen, ik ga op vakantie en ik neem mee......
 
 
Voorwerpen die ik in de koffer stop:
 
Tandenborstel
Pen/stift
Haarspeld
Borstel
Elastiekje
Deodorant
Wc papier
Cd
Boek
Tijdschrift
Horloge
Zwembroek
Knuffel
Shampoo
Spons
Washandje
Armbandje
Dop
Gum
Papiertje
Etc.
 

PO nieuws

Bloggers gezocht

Gastbloggers Gezocht!Heb jij een duidelijke visie op het Primair Onderwijs en vind je het leuk om daarover te schrijven en anderen te inspireren?

Dan is JaJuf.nl op zoek naar jou! Je mag schrijven onder je eigen naam! 

Wil je graag blogger worden op JaJuf.nl, stuur dan snel een email en schrijf waarom jij een graag blogger wilt worden voor JaJuf.nl!

Jajuf.nl zoekmachine

Zoeken binnen jajuf.nl

Zoekterm :
 

Lesidee Database

Groep :
Leergebied :
Thema :
Onderwerp :
 
  International Movers       Cargo Shipping       Removal companies       Business Directory UK       Business Directory US       Checklist       Moeders       Tieners